Osek - Miroslav pochází z Oseka u Teplic, Marie je rodačka z Mělníka. Seznámili se na společném pracovišti a v srpnu minulého roku se vzali. Jejich příběh může být inspirací pro všechny nezadané, kteří už nevěří, že se lze v dnešní době seznámit jinak než na sociálních sítích.
Příběh manželů Mráčkových začal netradičním setkáním, a zřejmě málokdo by v té době hádal, že se nakonec vezmou. Jejich první setkání se totiž neslo v poněkud rozpačitém duchu. Marie měla novému kolegovi přinést svíčkovou k obědu, ta však dříve než na stole skončila na jejích bílých kalhotách. „Maruška byla v tu chvíli dost vytočená, takže seznámení neproběhlo úplně v přátelském duchu,“ vzpomíná dnes s úsměvem Miroslav na okamžik, kdy se nad rozlitou svíčkovou poznal se svou budoucí manželkou.
Kolegové z dobrovízského distribučního centra Amazonu si k sobě našli cestu až postupem času. Pomyslná jiskra přeskočila na firemním večírku, ze kterého nakonec odešli už jako pár. „Povídali jsme si, tancovali jsme, a velmi jsme si rozuměli. A od té doby už jsme stále spolu,“ doplňuje Miroslav. Po třech letech vztahu uspořádali veselku na Kokoříně a letos v létě oslaví první výročí manželství.
Práci u stejného zaměstnavatele berou podle svých slov jako výhodu. Mohou si díky tomu společně naplánovat směny, i dny volna, aby se mohli věnovat jeden druhému. „Určitě je to pro mě benefit, protože máme stejný režim. Nedovedu si představit, že by to bylo v této chvíli jinak,“ říká Marie.
Vztahy na pracovišti musí mít svá pravidla
Seznámení na pracovišti je zajímavým fenoménem dnešní uspěchané doby. Jak podotýká psychoterapeutka MUDr. Alena Večeřová, ani dnes v digitálním věku a době sociálních sítí to není ničím neobvyklým: „Je snadné se zamilovat do někoho, s kým trávíme čas, jsme spolu na pracovišti, potkáváme se v kuchyňce. V pracovním prostředí ukazujeme svou schopnost spolupráce. Máme jeden pro druhého porozumění, protože máme dokonalou znalost toho, v čem druhý pracuje a známe jeho realitu.“
Mezi rizika vztahů vzniklých na pracovišti však patří především zevšednění, žárlivost a rivalita. „Pravdou je, že pokud spolu mají milenci pracovat i bydlet, měli by striktně oddělovat věci pracovní od vztahu a nepřenášet například napětí z tlaku na splnění pracovních úkolů do domácnosti,“ pokračuje Alena Večeřová.
„Pokud se tedy chceme zamilovat na pracovišti, měli bychom se připravit i na variantu, že jeden z dvojice bude muset časem přejít na jiné pracoviště, nebo alespoň na jiné oddělení, atmosféru ve vztahu to obvykle uvolní,“ uzavírá doporučení psychoterapeutka.