Navzdory covidu i díky němu: Kamencové jezero má za sebou rekordní sezonu!
Pohled na spodní pláž Kamencového jezera ze zahrádky znovuotevřené restaurace Dřevák. Foto: Roman Dušek
Chomutov

Chomutov - Zní to až neuvěřitelně. I přes veškerá koronavirová omezení má Kamencové jezero za sebou sezonu s rekordní návštěvností. Padla dokonce stotisícová hranice.

Od června do září navštívilo rekreační areál 102 tisíc lidí. To je o několik tisíc více než v minulých letech, přestože letos byla sezona o poznání kratší. Koupaliště otevíralo kvůli koronavirovým zákazům až na konci května, chatky byly v provozu od 1. června a kemp ještě o týden později. Přišli jsme o celý květen, ovlivnilo to i červen. Ale prázdninové měsíce všechno vynahradily,“ pochvaluje si Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero spadá.

Velkou roli v překonání stotisícové mety sehrála především obliba zdejšího kempu. Chatky, karavany, stany, všude bylo plno. Z celkové návštěvnosti bylo 28 tisíc právě kempařů. „I tady se projevily důsledky koronavirových opatření, ale pro nás naopak v dobrém. Lidé trávili dovolenou především v republice, tedy i u nás,“ podotýká ředitelka. Kemp maximálně využívali také fanoušci znovuotevřeného lyžařského vleku na Bandě, což bylo další lákadlo letošní sezony.

Jak doplňuje vedoucí areálu Karel Ton, dříve lidé do kempu pod stan jezdili lidé spíše na prodloužené víkendy, letos to byly celotýdenní turnusy. „Bylo to vidět ve všedních dnech, kdy je normálně obsazenost třetinová, teď šplhala k devadesáti procentům,“ dodává Ton. Chatky byly rovněž maximálně obsazené, stejně jako každý rok. Třikrát musel kemp vyhlašovat stop stav, protože byl naprosto plný.

Na koupališti se omezení projevila jen zpočátku, do prázdnin ale všechna padla. „Zvýšené hygienické požadavky nás nijak nezaskočily, na pravidelné dezinfikování společných prostor jsme zvyklí. Neměli jsme v tomto ohledu žádnou negativní zpětnou vazbu ani zaměstnance v karanténě,“ doplňuje vedoucí.

Největším problémem tak zůstala nízká hladina vody. V srpnu tu museli uzavřít část plovoucího mola, které kleslo příliš blízko ke dnu, a upraven musel být jeden z bazénků. Větší pozornost se věnovala také okolí postranních mol, kolem kterých bylo rovněž málo vody a skákání mohlo být nebezpečné. U dětské pláže zase klesající hladina odhalila větší kus břehu, takže na brouzdaliště bylo třeba přivést dalších třicet tun písku.

„Jezero potřebuje, aby hladina přes zimu vystoupala alespoň o třicet centimetrů. Pokud by naopak dál klesala, bylo by to nekoupatelné,“ podotýká k tomu Karel Ton. Pozitivní podle něj je, že poslední dva měsíce hladina neklesá. Na jezeře už mají k dispozici digitální měření a výšku hladiny tak mohou sledovat každých pět minut. Na podzim tu plánují nainstalovat také srážkoměr, aby bylo jasné, nakolik se déšť projeví na množství vody v jezeře.

Problém s nízkou hladinou však už řeší i představitelé města s odborníky, proto se v areálu soustředí spíše na provozní věci. „Objednali jsme například další odkládací boxy, které si návštěvníci letos pochvalovali. Umístíme je do kempu. Pozitivní ohlasy máme také na znovuotevřenou restauraci Dřevák, kde bylo rušno celé léto,“ doplňuje Ton.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru