Chomutov – S koupáním v Kamencovém jezeře během letošní sezóny to zatím vypadá bídně. Nájemce letního areálu – společnost CV Relax - dala město k soudu.
„Neplní si své povinnosti, zanedbalo péči o areál a přivedlo ho k havarijnímu stavu,“ stojí v prohlášení, které dnes zaslal právní zástupce CV Relax Daniel Volák médiím. Město právní kroky nájemce jezera zatím komentovat nechce. „Tato informace je pro nás nová, zatím jsme s obsahem nebyli oficiálně seznámeni. Kroky podnájemce komentovat nebudeme, podat návrh předběžného opatření k soudu je jeho právem,“ vyjádřil se tiskový mluvčí města Jan Rödling.
Společnost CV Relax podala u Okresního soudu v Chomutově návrh na vydání předběžného opatření. „V předběžném opatření požadujeme odstranit havarijní stav hlavního mola a ostatních mol na Kamencovém jezeře, neboť jejich stav je životu nebezpečný,“ informuje právní zástupce CV Relax Volák. Městská společnost Kultura a Sport Chomutov, která má jezero na starost, podle něj už před rokem obdržela statické posouzení hlavního mola a odborný posudek vypracovaný soudním znalcem i s návrhy na opatření. Do dnešního dne však nezjednala žádnou nápravu a domáhá se otevření areálu. „Můj klient se nemůže nechat vydírat městskou společností, která si neplní smluvní povinnosti a zanedbala svůj díl péče o areál a dovedla do havarijního stavu,“ dodává Volák s tím, že předběžné opatření má za cíl, aby město havarijní stav co nejrychleji odstranilo a pronajímatel mohl jezero letos otevřít.
Veškerá mola na Kamencové jezeře prověřoval pro CV Relax statik a soudní znalec, podle nich je jejich stav tristní. „Znalci ve svých nejnovějších posudcích konstatovali, že jsou přímo ohroženy lidské životy, a to zejména dětských návštěvníků, proto důrazně doporučili mola v sezóně 2016 uzavřít,“ konstatuje dále ve svém vyjádření právník a vypočítává závady: „Stavby hrozí zřícením, nelze zajistit spolehlivost a stabilitu ani tuhé ukotvení mola do dna, podemílání a boření stojen, odlomené stojny, praskliny nosníků schodů, výskyt ostrých ocelových hran, pro plavce nebezpečně vyčnívající části nástavců, borcení a sesouvání mola, svislé deformace, degradace ocelových a dřevěných prvků, možnost utonutí zejména dětí při zaklesnutí a uvíznutí končetin v nebezpečných spárách ponořených částí.“